Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letopisy Narnie:Princ Kaspian

6. 7. 2008

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

 

Zrovna tento týden jsem na tomto filmu byla v kině.Na plátnech českých kin už sice běží od 19.června tohoto roku ale já to stihla až teď :o)

 Jistě spousta z vás zná první díl s názvem Letopisy Narnie:Lev,čarodějnice a skříň,který měl u nás premiéru 5.ledna roku 2006.Dva roky uběhly jako voda a tvůrci tohoto filmu uvedli druhý díl s názvem Letopisy Narnie:Princ Kaspian.

Hlavním hrdinům,sourozencům Petrovi,Zuzaně,Edmundovi a Lucince od jejich odchodu z Narnie uběhl pouhý rok a byli přivoláni zpět. V Narnii však uběhlo již celých 1300 let. Teď je Narnie zcela jiná než si ji pamatovali.Vládne zde zlý král Miraz,bájní narnijští tvorové se ukrývají v lesích,stromy spí hlubokým spánkem a Aslana už celou věčnost nikdo neviděl.Musejí tedy pomoci princi Kaspianovi porazit krále Miraze a vrátit svobodu narnianským obyvatelům. Propuká velká válka…

Na rozdíl od prvního dílu je tento mnohem akčnější,je zde hodně bojových scén a hlavně zde tvorové opravdu umírají.Říkám to proto,že v prvním dílu byli všichni ledovou čarodějnicí proměněni v kámen a na konci s pomocí lva Aslana znovu oživeni. Proto je tento film více dramatický. První díl mi připadal opravdu takový spíše dětský,druhý už o něco ,,vyspělejší“. Když se Petr utkává s Mirazem v souboji muž proti muži,na život a na smrt chvíli se zdálo,že už ho Miraz dostane,ale nakonec dostal Petr jeho.Nezabíjí ho..Přenechává tento čin Kaspianovi. Ten proti němu namíří meč a prudce útočí.Zdá se,že do Miraze opravdu meč vrazil,ale najednou se ukáže,že vrazil mečem do země se slovy ,,Nebudu jako ty!“ A tím to zdaleka nekončí…ve filmu je opravdu hodně dramatických a nepředvídatelných scén.

Nemůžu ale tvrdit že tam není žádný vtip. Je..například,dokážete si představit myšáka s mečem?V Narnii takového potkáte.Na jeho méno si nevzpomenu,ale každopádně měl povahu šlechetného rytíře a přitom byl tak..sladký! Jak řekla sama Lucinka :o).

Jako v každé správné ,,pohádce“ se tu dočkáme šťastného konce,díky našemu milému Aslanovi…A navíc se dočkáme i polibku! Ano..Zuzana a Kaspian :o).

Mě osobně se film líbil i když zas taková velkolepá podívaná jak tvůrci slibovali to podle mě nebyla. Nicméně Všem kdo film Letopisy Narnie:Princ Kaspian ještě neviděli a mají slabost pro bájné tvory, tak těm ho doporučuji.

Napište i vy  co si o něm myslíte!

Obrazek

 

                                                                                             Napsla:Riki

 

Kdo jste film viděli, napište co si o něm myslíte do komentářů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Film

(Veronika, 7. 7. 2008 9:40)

My jsme v pátek byly na filmu
Četla jsem knížku o Narii a tak o tom plno věcí vím...
Myslím si že film je spíš taková parodie na knihu.
Ale musím říct že je dobrý, ale kniha je lepší....
Moc se to knize nepodobá... třeba že Zuzka byla zabouchnutá do Kaspiana. Že Kaspian řekl na začátku ,, Ještě 5 minut,, tak to tam nebylo